Dodatki do druku

Wybranie samego papieru to jeszcze nie koniec tworzenia wizytówki. Warto zastanowić się na doborem specjalnych dodatków do druku, które mogą w znacznym stopniu urozmaicić bilecik bez diametralnego wzrostu kosztu druku.

Foliowanie

Dzięki nałożeniu folii na wizytówkę, zyskuje ona dodatkowe walory, takie jak odporność na wilgoć i zabrudzenia. Ze względu na cechy estetyczne podzieliliśmy rodzaj foliowania na trzy rodzaje:

Błyszczące

Specjalna folia, której cechą rozpoznawczą jest wyostrzanie jasnych kolorów. Ze względu na niski koszt produkcji, doskonale nadaje się do zwiększenia atrakcyjności biletów reklamowych. Jeden z najpopularniejszych rodzajów folii, ale też efektowny wizualnie.

wizytówki błyszczące z motylem

Matowe

Matowe wizytówki cechuje jakość i elegancja. Kartonik pokryty taką folią zyskuje dodatkowe walory, gdyż w dotyku przypomina skórę. Ze względu na to, że łagodnie tłumi kolory, stanowi doskonałe wykończenie wizytówek klasycznych oraz tych przeznaczonych do użytku biznesowego.

wizytówki matowe z motylem

Soft

Jest to rodzaj pokrycia, który łączy sobie walory błyszczących i matowych. Czyli fakturę, która w dotyku przypomina skórę z wizualną intensyfikacją kolorów. Dlatego też doskonale nadaje się do pokreślenia walorów wizytówek osobistych, zwłaszcza tych kreatywnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zastosować ją do firmowych.

wizytówki aksamitne z folią soft touch

Lakierowanie

Lakierowanie pozwala na uzyskanie efektów świetlnych, których nie da się osiągnąć za pomocą samego foliowania. Dzięki zastosowaniu lakieru UV, można podkreślić kolor tła albo logo firmy. Jest to metoda uszlachetnienia, którą polecamy dla osób chcących posiadać ekskluzywne wizytówki firmowe.

wizytówki eksluzywne lakierowane lakierem UV

Tłoczenie

Jest to metoda służąca do uwupuklenia elementów graficznych. Ze względu na relatywnie niewielki rozmiar wizytówek, ta technika najlepiej sprawdza się na wizytówkach nie posiadających zbyt wielkiej ilości znaków, dlatego polecamy na zastosowanie tej metody, kiedy chcesz posiadać wyróżniającą się wizytówkę klasyczną

wizytówk eksluzywna tłoczona o dowolnym kształcie tłoczenia

Złocenie

Jest to skomplikowana metoda, która za pomocą termodruku, służy nałożeniu specjalnej pozłacanej folii na wybrane elemeny wizytówki, zazwyczaj jest to logo firmy. Ze względu na bardzo wyszukany wygląd jest rodzaj uszlachetnienia wybierany przez firmy, którym zależy na wysokim prestiżu, takim jak kancelarie prawne.

wizytówka eksluzywna złocona folią w kolorze złoty

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania napisz do nas lub zadzwoń: info@wizytowki4you.pl lub +48 123 11 77 88

Szanowni Klienci

Zapraszamy na nowy serwis PrintMyDay.pl

Dodaliśmy nowe produkty. Dodaliśmy nowy edytor.

Informujemy, że cennik na stronie wizytowki4you.pl jest nieaktualny. Strona wizytowki4you.pl zostanie wkrótce wyłączona.

Zamówienie proszę złożyć w nowym serwisie PrintMyDay.pl