Rodzaje materiałów

Wstęp

Gdy już podjęliśmy decyzję wobec wyboru typu wizytówki, kolejnym krokiem jest dobranie odpowiedniego rodzaju materiału, na którym zostanie wydrukowana. To ważna decyzja, ponieważ przy świetnym projekcie graficznym, źle dobrane tworzywo może zepsuć efekt końcowy. Działa to także w drugą stronę, dobierając odpowiednie materiały do druku, możemy stworzyć wyróżniającą się wizytówkę z przeciętnego projektu.

Historia

Pierwsze wizytówki, te powstałe w piętnastowiecznych Chinach, tworzono na jedwabiu, później zastąpiono go tańszym papierem ryżowym (produkowanym nie z ryżu, a z kory drzewnej) i czerpanym. Właśnie papier pozostaje najpopularniejszym medium wizytówek, chociaż obecnie powstały techniki druku, które pozwalają produkować większe nakłady wizytówek na takich materiałach jak na przykład tworzywo sztuczne.

Papier

Papier, na którym drukujemy wizytówkę, powinien mieć odpowiednio dużą grubość, zapewni ona sztywność kartoniku. Nie możemy sobie bowiem pozwolić na to, by wręczany bilecik ulegał zgięciom i targał się w dłoniach. Z drugiej strony zbyt gruby karton, może sprawić, że wizytówka stanie się nieporęczna i straci na swojej funkcjonalności. Dlatego polecamy papier o gramaturze 350g/m. Bez wchodzenia w skomplikowane zawiłości techniczne, można stwierdzić, że nadaje się idealnie do wizytówek, gdyż równoważy jakość z trwałością. Dodatkowo łatwo dobrać do niego dodatki w rodzaju foliowania. Dzięki temu można go użyć w druku zarówno do standardowych wizytówek, jak i tych ekskluzywnych.

wizytowka na papierze o wysokiej gramaturze

Tworzywo sztuczne

W raz z rozwojem technologii coraz łatwiejsze stało się drukowanie na materiale innym niż papier. Na większą skalę można już tworzyć wizytówki plastikowe. Polecamy dwie opcje.

  • Plastik grubości 0,5 mm. Uzyskujemy efekt przezroczystości, dostawowo wizytówka jest odporna na wilgoć.

    wizytowka na półprzezroczystym pcv 0,5 mm

  • Plastik grubości 0,7 mm. Wizytówka wygląda jak karta kredytowa. Dodatkową zaletą jest wodoodporność.

    wizytowka na półprzezroczystym pcv 0,7 mm

Metal, kamień, drewno

Wizytówki powstają też na takich materiałach jak drewno, kamień, metal, a nawet wołowina. Ze względu jednak na wysoki koszt ich produkcji nie są zbyt powszechnie używane i stanowią raczej ciekawostki.

zobacz jak ugryźć wizytówkę

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania napisz do nas lub zadzwoń: info@wizytowki4you.pl lub +48 123 11 77 88

Szanowni Klienci

Zapraszamy na nowy serwis PrintMyDay.pl

Dodaliśmy nowe produkty. Dodaliśmy nowy edytor.

Informujemy, że cennik na stronie wizytowki4you.pl jest nieaktualny. Strona wizytowki4you.pl zostanie wkrótce wyłączona.

Zamówienie proszę złożyć w nowym serwisie PrintMyDay.pl