Kreator wzorów wizytówek online

Skorzystanie z naszego kreatora, to jedna z najszybszych opcji stworzenia własnej wizytówki. Oto krótki poradnik, który pomoże ułatwić ten proces.

Krok 1. Wybieramy szablon.

Projektowanie wizytówek online, z pomocą naszego edytora, rozpoczynamy od przejrzenia szablonów i wyboru jednego z Galerii Wzorów. W tym celu klikamy link w górnym menu „Galeria wzorów” i wybieramy interesującą nas kategorię po lewej stronie. Gdy znajdziemy projekt, który nam się spodoba – klikamy na nim myszką, co spowoduje otwarcie wybranego projektu w edytorze.

widok na galerię wzorów wizytówek

Krok 2. Personalizujemy treść wizytówki.

Edytor na naszej stronie umożliwia zmiany treści oraz układ wizytówki. Możemy:

 • podmienić treść tekstów znajdujących się na projekcie - w tym celu klikamy dwukrotnie myszką wybrany tekst i wpisujemy właściwy w miejsce poprzedniego.
 • zmienić atrybuty tekstu – krój czcionki, jej rozmiar, kolor, pogrubienie czy pochylenie. Aby zatwierdzić zmiany wciskamy guziki „zapisz” lub klikamy myszką poza okienkiem edycji tekstu. Jeśli nie chcemy zapisać wprowadzonych zmian – klikamy „anuluj” lub wciskamy na klawiaturze „esc”.
 • obrócić tekst (lub wstawiony obrazek) o dowolny kąt – chwytamy myszką narożnik ramki wokół tekstu i obracamy lub po prostu wpisujemy wartość kąta obrotu w okienku „Obróć o kąt” w górnym menu edytora. Funkcja wpisania kąta ręcznie pozwala na ustawienie kilku tekstów obróconych dokładnie pod takim samym kątem.

  edycja tekstu na projekcie wizytówki

 • wyrównać tekst (do lewej, prawej lub do środka) – aby wyrównać tekst względem całego pola projektu zaznaczamy tekst i klikamy jedną z ikonek wyrównania w górnym menu (patrz rysunek poniżej).

  wyrównanie tekstu wizytówek na wizytówce

Jeśli chcemy wyrównać kilka tekstów względem siebie – zaznaczamy je wszystkie trzymając klawisz ctrl i klikamy wybraną ikonkę wyrównania jak wyżej.

 • wstawić tekst - klikamy ikonkę „Dodaj tekst” w górnym menu edytora.

  wstawianie tekstu na projekcie wizytówki

 • usunąć tekst (lub obrazek) – klikamy ikonkę „Usuń” w górnym menu edytora.

  usuwanie tekstu na wzorze wizytówki

 • wstawić QR kod – klikamy ikonkę „Wstaw QR Kod” i w oknie dialogowym wpisujemy dane do zakodowania.

  wstawianie qr kodu na wzorze wizytówki

 • wstawić obrazek (jpg, png) – można w ten sposób wstawić zdjęcie, logo, czy inną grafikę. W przypadku logo, zalecamy format png z przezroczystością – unikniemy wtedy dodania tła, które towarzyszy zawsze przy formacie jpg.

  wstawianie obrazu loga do projektu wizytówki

Krok 3. Edytujemy drugą stronę wizytówki

Kiedy już skończyliśmy personalizować treści naszej wizytówki. Możemy zająć się jej rewersem. Pod spodem naszego projektu znajdziemy przycisk obracanie strony wizytówki, który pozwoli nam na obrócenie naszej wizytówki i ponowne wybranie szablonu. Jeśli nie mamy pomysłu i chcemy aby nasza wizytówka miała tylko jedną stroną, nie musimy edytować rewersu, domyślnie będzie wydrukowany jako biały. Jednak jeśli chcemy umieścić na rewersie jakieś informacje to ponawiamy cały proces projektowania: wybieramy szablon i personalizujemy.

Krok 4. Podglądamy projekt

Obok przycisku służącego do obracania projektu, znajduje się przycisk, dzięki któremu możemy zobaczyć podgląd naszego projektu w wymiarach, w jakich zostanie wydrukowany. W tym celu klikamy na ikonkę z okiem.

podgląd wizytówki do druku w kreatorze wizytówek online

Krok 5. Zapisujemy projekt.

Aby nie utracić naszej pracy, dobrze jest zapisać swój projekt. Klikamy w żółtą ikonę w prawym górnym rogu. Pojawi się okienko, które daje możliwość zapisania projektu na dwa sposoby.

1. Zapisz projekt jako … – nadajemy nazwę projektu, klikamy zapisz i albo logujemy się na nasze wcześniej utworzone konto, albo zakładamy bezpłatne konto w serwisie. W panelu administracyjnym naszego konta będą przechowywane wszystkie nasze projekty bez ograniczeń czasowych.

2. Zapisz projekt tymczasowy – ta opcja pozwala na zachowanie dotychczasowego projektu przez 7 dni. Na podany przez nas adres e-mail zostanie wysłany link, który będzie uruchamiał nasz projekt i pozwalał na jego edycje.

zapis projektu wizytówki w kreatorze wizytówek online na skrzynkę pocztową email

Życzymy przyjemnego projektowania !

Żywe przykłady projektowania wizytówki w naszym kreatorze możecie zobaczyć na
https://www.youtube.com/channel/UC7aGgJWuwjy1thpY0uaM5Aw

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania napisz do nas lub zadzwoń: info@wizytowki4you.pl lub +48 123 11 77 88

Szanowni Klienci

Zapraszamy na nowy serwis PrintMyDay.pl

Dodaliśmy nowe produkty. Dodaliśmy nowy edytor.

Informujemy, że cennik na stronie wizytowki4you.pl jest nieaktualny. Strona wizytowki4you.pl zostanie wkrótce wyłączona.

Zamówienie proszę złożyć w nowym serwisie PrintMyDay.pl