Twoja własna marka – klucz do sukcesu!

Promowanie siebie i swojej marki aby zwiększyć szanse na rynku pracy to niezwykle ważne, wręcz niezbędne działanie. Szkoda, że ciągle mało znane w Polsce, ale jest parę rad, które mogą nam pomóc w tworzeniu i wzrastaniu naszej marki.

success-baby

Marka musi być dopracowana

Każdy ma możliwość i zdolności, by stworzyć własną markę. Wszyscy jesteśmy inni i to właśnie ta wyjątkowość jest często decydująca i przyciągająca – czy to do naszej osoby, czy do naszego produktu. Oto kilka porad, które na pewno okażą się przydatne w Twoich działaniach:

 

  1. Pamiętaj, żeby w kreowaniu siebie nie pomijać żadnej ze swoich umiejętności.

Każda z nich może okazać się użyteczna – podobnie wyznawane przez Ciebie wartości i Twoja osobowość. To one Cię wyróżniają.

 

  1. Stwórz sobie stronę internetową

A już koniecznie profile na platformach, które mogą okazać się pomocne. W tym momencie praktycznie każda firma ma swoją witrynę, dobrze więc mieć miejsce, gdzie odeślemy potencjalnego klienta, współpracownika czy szefa, aby przyjrzał się naszemu portfolio. Dzięki temu będziecie łatwo mogli się ze sobą kontaktować.

 

  1. Skup się na tym, co potrafisz najlepiej.

I właśnie na tym oprzyj budowanie marki. Na pewno jest coś, w czym czujesz się dobrze, a zarazem dobrze sobie radzisz. Jeśli nie wiesz co to może być, spytaj bliskich czy współpracowników – na pewno dostrzegli taką rzecz.

 

  1. Stale się ucz.

Nie osiadaj na laurach – tak wiele się zmienia, i to w każdej branży, że trzeba ciągle się szkolić. To, że jesteś w czymś dobry nie znaczy, że będziesz dobry zawsze. Zacznij dążyć do tego, by stać się prawdziwym ekspertem w swojej pracy!

 

  1. Określ swój cel.

Zastanów się, jakie są priorytety w Twoim życiu, do czego dążysz, zarówno w krótkiej perspektywie czasu, jak i w dłuższej. Dzięki temu będziesz wiedział, w jaką stronę się kierować, co udoskonalić, a na czym nie skupiać się w tak dużym stopniu. Cel zostanie szybciej osiągnięty, jeśli będziesz wiedział, co chcesz osiągnąć.

 

  1. Bądź sobą!

To najważniejsze – nie udawaj nikogo innego, znajdź lub stwórz swój własny styl. Na pewno będzie to trudne, ale wykorzystaj swoją wyjątkowość, by stać się kimś, z kogo inni będą brać przykład.

 

Budowanie własnego wizerunku i marki to żmudny proces, wymagający czasu i wysiłku, ale przy tym bardzo skuteczny. Warto go podjąć, by realizować się nie tylko w życiu zawodowym, ale także osobistym. Pamiętaj, że tego nikt Ci nie zabierze – buduj markę odpowiedzialnie.

 Autor: Agnieszka Raczka